Labirynty

Labirynty.net i siostrzany blog Poszukiwania.net są moimi pierwszymi blogami tematycznymi. Tworzy się je inaczej niż blog prywatne.

Przede wszystkim ogranicza je narzucony im zakres tematyczny, jak i podejście do niego. Dla Labirynty.net jest to Internet i jego okolice. Czasem piszę też o szerzej pojętej informatyce, zwłaszcza jeśli dotyczy to historii używania komputerów czy pracy grupowej.

Większość notek w tym blogu ma charakter wiadomości, z krótkim komentarzem. Czasem są to felietony, gdzie pewna informacja jest tylko punktem wyjścia do bardziej ogólnych rozważań. Jest jeden wywiad, zresztą bardzo popularny; myślę że będzie ich więcej.

Czasem podaję też cytaty bez żadnego komentarza. Chcę pokazać pewien problem i jego widzenie, komentarz. Zastanawiam się nad nim, ale niekoniecznie muszę właśnie teraz pisać co o tym myślę. Pewnym komentarzem jest już same wybranie tego cytatu, umieszczenie go na tym blogu.

Blog nie zachęca do pisania dłuższych tekstów. Dobrze wyglądają w nim teksty liczące sobie 3-4 akapity, z najwyżej jedną ilustracją. Gdy temat wymaga więcej – można podzielić go na kilka notek. Tak zrobiłem z rozważaniami o mobilnym dostępie do Internetu – pierwsza notka jest bardziej informacyjna, mówi o możliwościach dostępu w Orange, druga rozważa praktyczne ograniczenia takiego dostępu.

Staram się podawać nie tylko źródła moich informacji, ale także adresy internetowe związane z nimi. To ogromna zaleta World Wide Web, a serwisy informacyjne w Internecie ciągle za mało z niej korzystają.

Nowym elementem bloga, z którym zetknąłem się dopiero tu, na WordPress.com, są strony. Szablon, którego używam, tworzy z nich rodzaj menu; mieści się na nim niedużo stron, ledwie siedem, więc trzeba wybrać, które mają być najważniejsze i tam się znaleźć. I co ma się na nich znaleźć.

O najważniejszych zdarzeniach w życiu bloga na stronie Kronika.

Jarosław Zieliński

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: